PAPAGAJI FORUM HOME PAGE
August 30, 2014, 10:11:26 AM *
Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Login with username, password and session length
News: Pre nego što otvorite novu temu pogledajte pravila foruma.

Home   Help Calendar Login Register  
Pages: [1] 2 3 ... 21   Go Down
  Print  
Author Topic: NIMFE  (Read 53294 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Vule
Sr. Member

Last Login:December 27, 2007, 02:00:13 PM

« on: October 05, 2005, 07:01:41 PM »

NIMFE

Ova vrsta nastanjuje predele zemlje papagaja-Australiju.U svojoj postojbini zive u velikim jatima koja lete slobodno preko stepa u potrazi za hranom I vodom.Zive 10-15 godina

U prirodi postoje samo normal-sive ninfe dok su sve ostale koje vidjamo po pet shopovima mutacije.Mutacije ninfi su sledece:lutino-zuta,kovana,sarena,bela,ninfa boje kafe…

Razliku izmedju muzjaka I zenke je malo teze odrediti,zato je najbolje da to proverite kod prodavca koji je strucan po pitanju papagaja.

Hrane se semenkama,vocem I povrcem I bar klasom.Od semenki im treba davati suncokret,proso,ovas,svetlo seme I sirak.Od voca I povrca im se moze sve davati sem krompira,zelene salate I kupusa.

Posto je laka za odrzavanje I cena im je relativno niska jedna su od najzastupljenijih vrsta papagaja koja se drzi po kavezima.Jako su dobri ljubimci I ako se posvecuje puno paznje mogu da budu jako mazne,da pricaju-par reci,a ima I primera gde su znale I par recenica da kazu.Za pocetnika je ninfa pravi izbor

Lezenje

Kod ove vrste lezenje ne predstavlja nikakav problem.Potrebno je imati kucicu 30cm sirine,25cm visine I 25cm dubine sa otvorom 6cm I stajalicom ispod njega.U kucicu je potrebno staviti sloj piljevine 2cm.Da bi doslo do lezenja mladih potrebno im je davati rendano jaje I sargarepu pomesanu sa prezlom,naravno uz voce I povrce koje hoce da jedu.

« Last Edit: March 16, 2008, 08:26:25 PM by TeoDos » Logged

Vule
Sr. Member

« Reply #1 on: October 05, 2005, 07:12:00 PM »

Evo par slika mojih ninfi

Prva i poslednja slika su muzjaci koji su se izlegli kod mene pre 3 godine,zuta ninfa je zenka drugog muzjaka,a ona cetvrta je slika ovogodisnjeg mladog kojeg sam zadrzao za sebe jer mi se jako svidja

Vule
Sr. Member

« Reply #2 on: October 05, 2005, 07:25:56 PM »

Ovo su 4 slike razvoja malih ninfi

Par dana posle izleganja iz jaja

Par dana posle izlazenja prve klice

Nedelju dana pre izlaska iz kucice najmladjeg ptica

Na ovoj slici su mladi kad su naucili da lete.Najveca zuta im je majka

To sto se vide jaja pored mladin to su "rezervna" jaja koja ptice uvek snesu u slucaju da se nesto desi sa par jaja.Taj par sto je izveo te male uvek snese barem 3 "rezervna" jajeta

Lejla
Sr. Member

Last Login:May 13, 2010, 01:50:28 PM

« Reply #3 on: October 07, 2005, 11:42:14 PM »

Svaka cast. Nimfe su ti prekrasne. Cijeli zivot su bile moja ljubav.
Bile su pitome i jaaako drustvene. Voljele su drustvo i puno njeznosti i mazenja. Spavale su na mom jastuku, a u kavezu su boravile onoliko dugo koliko traje jedan obrok.

Leki
Lili
New member
*

Last Login:February 27, 2006, 12:13:51 AM

« Reply #4 on: October 08, 2005, 08:28:10 PM »

Imam jednu knjigu o papagajima pa sam našla par zanimljivih stvari. Između ostalog i kako razlikovati ženku od mužjaka nimfe. Sve se to odnosi na nimfe koje imaju osnovne prirodne boje (siva sa žutom glavom) ali možda može poslužiti i kod mutacija.
"Ženka se od mužjaka razlikuje svetlijim gornjim delom tela i bledocrvenkastosivkastosmeđim (nadam se da možete pročitati  eusa_angel) donjim delom. Ženka ima bleđu slamnatožutu mrlju na ušnom pokrovu, glava i kukma su joj prljavosivkastožute boje, a na krilima nosi iznutra četiri ili pet okruglih bledožutih mrlja. Krajnji vanjski par repnih pera je bledožut i nosi crne mramoraste poprečne pruge dok ostala pera nose na čitavoj donjoj strani manje više jasne poprečne mrlje."
Eto, uglavnom ženke imaju svetlije boje od mužjaka. Jeste da se kod mutacija baš i ne može gledati na to, ali možda nekome i posluži
mariana
Hero Member

Last Login:October 05, 2011, 07:37:22 PM

« Reply #5 on: October 10, 2005, 03:31:32 PM »

evo ovde cu nesto napisati (i pitati Vuleta)silom prilika!!!! Laugh
Elem....navalila moja deca -hoce ninfu ali...rucno hranjenu!!! eusa_doh
evo me vec 2 sata trazim po netu ko bi mogao da ima i vec sam na 10. telefonskom pozivu ali niko ne hrani rucno te vrste ptica posto se , izgleda puno razmnozavaju i treba vremena a nisu skupe!!!
i evo nasla sam nekog 250 km juzno od mo grada!ali to da nisu skupe..to je vec diskutabilno!!!
120 e za ninfu je mnogo , brate!
ali , izgleda da cemo da napravimo "biznis" jer se "chere"(muz)vraca sa puta sa juga i prolazi preko liona pa ja kao velim eusa_shifty...mozda ce se smilovati pa ga doneti do kuce.
e sad...Vule sta ti mislis o ovoj akciji nabavke ninfe  imajuci u vidu da je zak vec kod kuce???
da li ti drzis nekog malog papagaja u kuci pored edelice i ako da, kako se odvija cohabitacija??

dea
Sr. Member

Last Login:December 06, 2009, 08:07:15 AM

« Reply #6 on: October 10, 2005, 04:21:18 PM »

Mariana ja ti se divim  icon_wink. Pocni da zoves i da se raspitujes i za vece kuce jer ce ti uskoro trebati  icon_lol
mariana
Hero Member

« Reply #7 on: October 10, 2005, 05:32:20 PM »

kuce-psa mislis???
pa imam vec jednog koji je oko  42 kg!gde ces veceg! ROTFL icon_syda

Vule
Sr. Member

« Reply #8 on: October 10, 2005, 06:17:13 PM »

Mariana ja pored edelice imam pevajuceg i ne pravi mi problema,jedino kad joj ovaj proleti iznad glave malo krene kljunom kao da ga zastrasi.Pre toga sam imao tigricu koja je bila dosta pitoma i nije mi isto Kiki pravila problema.U blizini kikinog kaveza su zebice i isto se ne buni.Tako da mislim da mozes slobodno da kupis ninfu.

E sad ja mislim da je rucnohranjena ninfa cisto bacanje para jer se mlade ninfe itekako mogu pripitomiti.Evo moje dve mlade ninfe koje sam poklonio su propricale i jako su pitome.Jedina razlika izmedju rucno hranjene ninfe i ove hranjene od strane roditelja je to sto su ove u pocetku divlje,ali ako se uzme mlada ninfa vrlo brzo se pripitomi,naravno ako se radi sa njom.Da si blize od mene bi dobila besplatno ninfu. icon_lol

mariana
Hero Member

« Reply #9 on: October 10, 2005, 06:37:30 PM »

normalno je da sam odmah pomislila na tebe i tvoje ninfe ali  naravno, ne za dzabe!!! eusa_naughty
ali posto je "do soluna sto samuna" onda moramo da se snalazimo ovde!
sada mi je ova zena poslala slike i one su boje "panache" to mu je sivo i zuto prosarano belim tackicama.
bas su prelepe!!!
ma znam ja da ima da se nade jeftinije one koje nisu pripitomljene ali nemam ti ja vremena za to!!pored ovolike dece , pa kuce , pa zak, posao...i da ne redam
ovako ...ljudi su se trudili da urade svoj posao pa ko nema vremena on plati a mene ce deca da dovedu do klosara!!! icon_evil Laugh ROTFL
pozdrav za sve
hvala ti na odgovoru!!

dea
Sr. Member

« Reply #10 on: October 10, 2005, 10:35:18 PM »

Draga moja mariana nisam mislila na kuce jer sam i ocekivala da ga imas  eusa_clap Vec na vecu kucu ili na engleski Home ili na francuskom ako ne lupam maison  eusa_angel
mariana
Hero Member

« Reply #11 on: October 11, 2005, 12:59:54 PM »

Aaaaaa O.K!!!une maison icon_wink
pa da znas da bi trebalo jer ova postaje tesna eusa_think

Miki
Newbie
*

Last Login:October 19, 2005, 11:55:57 PM

« Reply #12 on: October 15, 2005, 09:51:46 PM »

Marijana,najbolji nacin da razlikujes muzjaka i zenku kod nimfi je sledeci:muzjak nimfe pod krilima ima zute fleke odnosno zuta boja je gotovo celom duzinom pera a kod zenke je isprekidana.To je siguran nacin da razlikujes polove.tako se mogu razlikovati i rozele i to dok su jos mlade.Mislim da ce ti ovaj savet pomoci u daljem odgajanju.
mariana
Hero Member

« Reply #13 on: October 16, 2005, 02:00:24 PM »

evo.... ninfa je danas stigla kod nas!!!
nije pripitomljena ali nije bas ni da se plasi nesto narocito.ima 3-4 meseca i neznam da li je muzjak ili zenka.
da li je tacno da zenke imaju "prugast rep" odn . sa nekim vertikalnim linijama??
tako odgajivac kaze a ja ovde procitah da se to poznaje po zutoj boji ispod krila!!
sad cu da odem da vidim da li ima tu zutu boju i da uradim nekoliko slika pa cu ih poslati ,vama poznavaocima ove vrste da mi kazete  vase misljenje!!

dea
Sr. Member

« Reply #14 on: October 16, 2005, 02:32:50 PM »

Mariana svaka cast  eusa_clap eusa_dance
Cestitam na prinovi , jos samo da vidimo da li je bata ili seka  icon_wink
Javi kako vucic reaguje na nju ili njega
Pozdrav
Pages: [1] 2 3 ... 21   Go Up
  Print  

Jump to: